Studio Dental Care kliinikus kasutame Whitesmile FLÄSH valgendussüsteemi. Whitesmile on Saksamaalt pärit 20 aastase valgenduskogemusega ettevõte, mille uusim ning efektiivseim hammaste valgenduse lahendus on FLÄSH süsteem ning sari. FLÄSH Hammaste valgendus on professionaalne ning kiire meetod saada endale ligikaudu kaks tundi kestva protseduuri käigus säravamad ja heledamad hambad. Whitesmile FLÄSH suudab pakkuda patsiendile terviklahenduse nii kliinikus valgendamise kui ka koduse järelhoolduse osas.
Kas valgendada või mitte valgendada?
Enne valgendusprotseduurile registreerimist oleks hea käia eelnevalt Air-Flow hammaste pärlipesus ning konsulteerida arstiga soovi hambaid valgendada. Kui hambad on professionaalselt puhastatud ning hambakivi eemaldatud, saab valgendusgeel hakata mõjuma otse puhtale hambale ning see tagab suurema efekti ja kaunima tulemuse. Air-Flow ning hammaste valgenduse protseduuride vahe võiks olla minimaalselt 1 päev ja valgendus võiks toimuda juba kas teisel või kolmandal päeval.
Kui valgendamispiirkonnas on hambad puhtad, nähtavate täidisteta, olulise kulumiseta ja paljastunud hambakaelteta on aasta jooksul korra valgendusprotseduur täiesti lubatud.
Tegelikkuses on terve hammaskonna ühekordne keemiline mõjutamine valgendusgeeliga kordades ohutum, kui hammaste pidev kulutamine enamuste müügil olevate valgendavate hambapastadega, koduste valgenduskomplektide- või plaastritega.
Kindlasti on oluline teada, et hammaste valgendamiseks peab olema vähemalt 18 aastat vana.
Kuidas näeb välja valgendamise protseduur
Valgenduse protseduurile tulles määrab protseduuri läbiviiv assistent esmalt Teie hambatooni ning teeb Teie hammastest pildid. Viimased annavad võimaluse patsiendil oma silmaga näha enne ning pärast laservalgendust olevat hambatooni. Seejärel katab assistent patsiendi igemed spetsiaalse igemekaitsega, mis ei lase valgendusgeelil igemeid vigastada. Kui igemekaitse on fikseerunud alustatakse valgendusgeeli peale kandmist. Hammastele kantud valgendusgeel jäetakse hammastele FLÄSH lambi alla mõjuma 15 minutiks. Aja lõppedes puhastatakse hambad geelist ning protseduuri teostatakse 1-3 korda. Seda muidugi juhul kui patsiendil ei esine tugevat hammaste tundlikkust või mõnd teist häirivat faktorit. Kui assistent märkab, et patsiendil ei ole protseduuri ajal kõik hästi on tal õigus protseduur koheselt lõpetada. Peale protseduuri on parima tulemuse saamiseks vajalik alates teisest päevast teha ka toetavat koduvalgendust 5-7 päeva, võimalusel kuni 14 päeva. Koduvalgendus toetab hammaste valgendusprotsessi ja annab parema tulemuse kuna õiget tulemust on näha 14 päeva pärast.
Mida teha, et valgenduse tulemus säiliks kauem?
· Valgendusprotseduuri läbimise järgselt tuleks mõelda ka oma harjumuste muutmisele. Tulemus püsib kordades kauem, kui kohvijoogid, tee ja mahlad juuakse otsekontakti vältimiseks esihammastega läbi kõrre. Samuti oleks soovitav peale punase veini joomist juua peale klaas vett või panna suhu valgendav närimiskumm.
· Kindlasti tuleks kasutada kliiniku poolt soovitatud hambapastasid, et säilitada tulemust ning vältida hambapindade mehhaanilisi kahjustusi. Meie soovitame Opalescence ning Whitesmile hambapastat
· Kord aastas oleks hea teha Air-Flow pärlipesu protseduur ning puhastada hambad professionaali poolt;
· Tulemuse säilimisele aitab kaasa ka koduse valgenduskomplekti kasutamine korra aastas. Sessioon tuleks teha 3-7 päeva pikk ning selle läbiviimise ajal tuleks järgida sarnast dieeti nagu peale Laservalgendust (st. vältida hambaid määrivaid toiduaineid).
Hammaste valgendusjärgne hooldus
Esimesed kaks päeva EI TOHIKS KASUTADA toidus:
· peaaegu kõiki taimseid tooteid, lubatud on vaid valge lihvitud riis, kõrgema sordi jahust valmistatud sai, valget keedetud kartulit, valget kapsast, lillkapsast;
· teed (ka taimset), kohvi, koolat ja muid karastavaid jooke, kakaod, šokolaadi, maitseaineid, looduslikke veine ja teisi alkohoolseid jooke, ei tohiks suitsetada, kui ilma suitsetamiseta ei saa, siis peab peale suitsetamist hambad ära pesema ja panema 30 minutiks valgendusgeeli;
· tööstuslikult toodetud tooteid, milles on kasutatud erinevaid looduslikke või kunstlikke värvained, näiteks puuviljalisanditega jogurteid, värvilisi dessertkreeme, šokolaadikohukesi, kiirsuppe, kastmeid, puljongikuubikuid, margariini, taimeõli;
· tooteid, mis sisaldavad värvaineid (E100 – E180)
Rahulolevat naeratust! Lõpliku otsuse tegemisel küsi alati konsultatsiooni!