Kaunis naeratus – laminaadid, Componeerid

Kaunis naeratus, mis teeb nähtavaks kaunid hambad, on enesega rahuloluks väga oluline. Hammaste katmine keraamikaga korrigeerib hammasterea kiiresti ühtlaseks. Soovitame mõelda hambarea katmisele , kui Teil on:

  • Naeratuse piirkonnas palju erineva vanusega nähtavaid täidiseid;
  • Oluliselt värvi muutnud hambaid.
  • Üksikute hammaste kergemaid asendimuutusi, mida mingil põhjusel ei saa korrigeerida ortodontiliste aparaatidega.
  • Hammaskonnal esineb suuri kulumisdefekte.

Milline variantidest oleks eelistatud eelloetletud probleemide korral?

Tugevamalt väljendunud probleemid vajavad  lahendamist HAMBAKROONIDE või LAMINAATIDEGA. Tulemuseks on kauakestev esteetiliselt kaunis tulemus.  Miinuseks  on vajadus hammast üsnagi põhjalikult lihvida.

COMPONEER on mõned aastad tagasi müügile saabunud eelnevalt hambaravimaterjalide tehases valmis tehtud komposiitmaterjalist plaadike. Plaadike fikseeritakse patsiendi hambale ühe visiidi käigus valguskõvastuva materjaliga. Componeer püsib hambal paremini kui ulatuslik komposiittäidis. Samas, kui võrrelda  Laminaatide, Lumineeridega, on ta kiiremini vananev ning vajab kindlasti ümbertegemist 6-7 aasta jooksul.

Milline on töö käik Hambakroonide ning Laminaatide  paigaldusel?

Esmalt ootame patsienti alati konsultatsioonile. Konsultatsiooni käigus on võimalik arstil hinnata hammaskonna olukorda ning koostöös patsiendiga valida just talle sobivaim lahendus. Soovitame alati patsiendil kaasa võtta tema jaoks ideaalse naeratuse pilt. Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna ning nii saab arst aimu ka patsiendi ootustest. Suuremate tööde korral võetakse jäljendid ja saadetakse laborisse vahast ülesehituse tegemiseks, et patsiendile reaalselt näidata,  millise tulemuseni võib jõuda. Visuaalselt saab seda ka elektrooniliselt, aga on vajalik teha ka füüsiliselt.

Järgemine etapp on hammaste lihvimine, jäljendite võtmine ning lihvitud hammaste katmine ajutiste hambakroonidega. Ajutised hambakroonid tehakse juba sellise kujuga nagu patsient on soovinud lõplikku tööd. Nii on võimalik inimesel uue situatsiooniga senikaua harjuda kuni laborist tulevad keraamilised Laminaadid/Hambakroonid. Selles etapis on võimalik edastada arstile ka muudatusi ning lõpptulemust mõjutada.

Viimase etapina paigaldataks Laminaadid/ Hambakroonid spetsiaalse tsemendiga hammastele

Keraamiliste hambakatete plussid…

  • Võimalus muuta hammaste tooni.
  • Lisada hammastele pikkust.
  • Keraamika on läikiv ja sile ning seda on lihtne hooldada.
  • Täiskeraamilisele pinnale ei kinnitu parkained st. nende värvi ei muuda sigaretisuits, kohv, punane vein jm.

Ootame konsultatsiooni, et leida Teile sobiv lahendus.

Vaata Componeeride hindu SIIT

Vaata Laminaatide hindu SIIT